;
مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص - پرشین سرا
مدل کابینت آشپزخانه هایگلاس مدل کابینت آشپزخانه ایرانی جدید

مدل کابینت آشپزخانه هایگلاس مدل کابینت آشپزخانه ایرانی جدید

مدل کابینت آشپزخانه مدل کابینت آشپزخانه هایگلاس مدل کابینت آشپزخانه ایرانی جدید در سایت پرشین سرا . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما بزرگواران قرار گیرد. اولین چیزی که برای انتخاب کابینت آشپزخانه هنگام …

مدل دسته گل خواستگاری جدید بسیار زیبا با تزیینات خاص

مدل دسته گل خواستگاری جدید بسیار زیبا با تزیینات خاص

مدل دسته گل خواستگاری جدید مدل دسته گل خواستگاری جدید بسیار زیبا با تزیینات خاص در سایت پرشین سرا . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما بزرگواران قرار گیرد. برای هدیه خواستگاری چیزی …

تزیین تولد ساده  + جدیدترین ایده ها برای تزیین جشن تولد بسیار زیبا و خاص

تزیین تولد ساده + جدیدترین ایده ها برای تزیین جشن تولد بسیار زیبا و خاص

تزیین تولد ساده تزیین تولد ساده + جدیدترین ایده ها برای تزیین جشن تولد بسیار زیبا و خاص در سایت پرشین سرا . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما بزرگواران قرار گیرد. …

مدل مو مجلسی

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص در سایت پرشین سرا . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما بزرگواران قرار گیرد.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

شینیون یک مدل رایج آراستن مو برای حاضر شدن در مراسم رسمی است. در حال حاضر شینیون بین خانم ها بسیار محبوبیت دارد و یک فرم شیک برای حضور در مهمانی ها و عروسی هاست. یک آرایشگر خوب باید بتواند با توجه به چهره، سلیقه، مدل لباس و نوع مراسم شینیون مناسبی را به شما پیشنهاد دهد و باید به گونه ای ظریف و حرفه ای عمل کند تا بدون این که سنجاقی مشخص باشد یک مدل شینیون جذاب را برای شما درست کند.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

ظاهر زیبا و آراسته بودن موها تاثیر مستقیمی در گیرایی و جذابیت چهره خانم‌ها دارد؛ از این رو آن‌ها به هنگام حضور در مجالس و مراسم‌ها، موهای خود را با بهترین شیوه‌ها می‌آرایند. روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد و یکی از قدیمی‌ترین آن‌ها شینیون است. این روش‌ در بین خانم‌ها بسیار پرطرفدار بوده و در قالب مدل‌های مختلف، سال‌های سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

شینیون به معنای بستن و طراحی مو بر اساس مدل‌های مختلف است و ریشه در واژه فرانسوی chignon du cou به معنای پشت گردن دارد. این کلمه که به صورت صحیح shee-nyohn تلفظ می‌شود، به جمع کردن و حالت دادن موها در پشت سر اطلاق می‌شود. برای این نوع فرم دادن به موها از ابزار یا لوازم آرایشی موی سر استفاده می‌شود؛ که گاهی ممکن است ساده و در دسترس باشند و یا گاهاً به دلیل پیچیدگی، احتیاج به مهارت و تخصص یک شینیون کار داشته باشد.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

شینیون مو مدل‌های بسیار متنوع و جذابی دارد که هر کدام از آن‌ها اگر متناسب با چهره، سلیقه، مدل لباس و نوع مراسم انتخاب شوند، ظاهر زیبایی را به موها خواهند بخشید. البته باید توجه داشته باشید امروزه معنای شینیون به جمع کردن کامل موها محدود نمی‌شود و ممکن است برخی انواع شینیون ، باز یا نیمه باز نیز باشند.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

با خلاقیت آرایشگران و دستکاری موها انواع شینیون مو روی کار آمدند و امروزه شاهد تنوع بالایی از انواع شینیون مو هستیم. از برخی مدل های شینیون برای عروس خانم ها و یا مراسم عقد و نامزدی استفاده می شود. برخی مدل های دیگر که ساده تر هستند هم در مراسم های عمومی به کار برده می شوند. هر چه آرایشگر شما خلاقیت بیشتری داشته باشد و با سلیقه تر باشد، می تواند انواع شینیون موی زیبا و جذاب را روی موهای شما درست کند.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

یکی از رایج ترین انواع شینیون مو، شینیون اروپایی است.این مدل شینیون ساده ترین نوع شینیون است، در این مدل شینیون موهای خود شخص به زیبایی و سادگی آراسته می شود و هیچ گونه سنجاق تزئینی و مروارید، موی اضافه، اسفنج و تور استفاده نمی شود. نام دیگر شینیون اروپایی، شینیون ساده است و افرادی که طرفدار زیبایی در عین سادگی هستند می توانند از این مدل شینیون مو استفاده کنند. اگر رنگ موهای شما یک دست نیست و آن ها مش یا هایلایت کرده اید، این مدل شینیون جلوه بسیار زیبایی روی موهای شما خواهد داشت. اما معمولا روی موهای تیره رنگ جلوه چندان خوبی ندارد.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

شینیون باز و نیمه باز در این مدل از شینیون دست آرایشگر خیلی باز است و می تواند فرم موهای شما را به هر حالتی که بخواهید در بیاورد اما این مدل شینیون برای افرادی که موهای بلند دارند گزینه مناسبی است. در این مدل از انواع مروارید ها، گل های کوچک، تور، سنجاق نگین دار و وسایل تزئینی دیگر برای جلوه دادن و زیبا کردن موها استفاده میشود. اگر پشت لباس شما خیلی باز است بهترین مدل شینیون، شینیون موی باز و نیمه باز است.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

شینیون حرارتی همانطور که از نامش پیداست با استفاده از وسایل حرارتی چون اتومو، بابلیس، سشوار و ویو انجام می شود. این مدل شینیون هم تقریبا ساده است و بسته به سلیقه می توان از گل ها و سنجاق های مرواریدی در لا به لای موها استفاده کرد. در این مدل از شینیون می تونید موهای خود را بالای سر جمع کنید یا از آرایشگر خود بخواهید موهایتان را کنار سرتان جمع کند. می توانید از آرایشگر خود بخواهید کمی آن را شل درست کند تا زیباتر و چشم نوازتر شود.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

شینیون فرانسوی این مدل از شینیون مو نزدیک به مدل اروپایی است با این تفاوت که موها پشت سر مانند یک حلزون به صورت لایه ای پیچ داده می شوند و از گیره مو و سنجاق هم استفاده می شود. شینیون فرانسوی مدل پرطرفدار برای خانم های جوان، شیک پوش و ساده می باشد. یکی از انواع شینیون مو که می تواند برای هر مکان و هر مراسمی مناسب باشد این مدل از شینیون مو است. چرا که نه آنقدر ساده است که نتوان در مراسم بزرگ از آن استفاده کرد، و نه خیلی شلوغ است که نتوان در میهمانی های کوچک آن را به کار برد. بنابراین اگر در انتخاب مدل شینیون خود مردد هستید، به دنبال مدل های این نوع از شینیون بروید.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

شینیون بافت در این مدل شینیون می توانید با بافتن قسمتی از موهایتان زیبایی خود را چند برابر کنید. افرادی که موهای کم پشت و کم حجمی دارند با استفاده از بافت می توانند موهای خود را حجیم تر کنند اما حتما در خاطرتان باشد که این بافت مو باید شل باشد. در شینیون بافت شما می توانید بخش جلویی موها را به صورت تل ببافید یا پشت و کنار مو را هر نوع بافتی از جمله تیغ ماهی، حصیری و .. بزنید. اگر می خواهید فقط روی جلوی موهایتان کار کنید و پشت موها را باز بگذارید از این مدل شینیون استفاده کنید. این مدل می تواند برای زیر شال هم مناسب باشد و باعث زیبایی بیشتر شما شود.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

این مدل از شینیون مو کمی قدیمی است اما همچنان مورد استفاده قرار می گیرد و از آن جایی که حالت زیبایی را روی موها ایجاد می کند، مورد پسند بسیاری از خانم ها است. یکی از انواع شینیون مو که در آن از هیچ سنجاقی استفاده نمی شود، این مدل است. در شینیون موی مواج آرایشگر شما از انگشتان دست خود استفاده می کند و هر قسمت از مو را پس از اینکه با انگشت حالت داد، با اسپری مو ثابت می کند. می توانید جلوی موها و پشت موها را مواج کنید و یک مدل مو شیک و کلاسیک داشته باشید.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

این مدل شینیون شباهت زیادی به شینیون بافت دارد. در شینیون رومی موهای شما را از کناره ها جمع می کنند و در وسط سر آن را می بافند. البته با ایجاد تغییرات کوچکی در آن می توان مدل های متنوع و زیبایی از این مدل شینیون در آورد. شما می توانید قسمتی از موهای خود را بالای سر جمع کنید و قسمتی از آن را پشت سر ببافید. یا اینکه از شینیون های حرارتی و خطی روی بخشی از موها که بافته نشده استفاده کنید. یک از انواع شینیون مو که برای خانم هایی با موی بلند مناسب است، شینیون رومی است و بیشتر مورد پسند خانم های میان سال است تا دختر خانم های جوان.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

اگر موهای کم حجم دارید یا موهایتان کوتاه است، این مدل از شینیون مناسب شماست. در این مدل شینیون از پروتز گرد استفاده می شود تا بتوان کمی به موها حجم داد. انواعی از پروتز گرد در رنگ موهای مختلف وجود دارد که هنگام شینیون باید رنگی که با رنگ موهای شما هماهنگی دارد را انتخاب کنید. یکی از انواع شینیون که برای خانم های مو کوتاه مناسب است همین مدل است. آرایشگر شما می تواند پروتز گرد را پشت موهای شما بگذارد و جلوی موهایتان را درست کند. این مدل از شینیون کمی شلوغ است و باعث پر پشت دیده شدن موها می شود.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

حتما برایتان پیش آمده که در عروسی یا مجالس مختلف آرایش صورت، لباس، مدل مو، کیف و کفش و جواهرات را با دقت و سلیقه تمام انتخاب کنید و از هر کدام زیباترین و خاص ترین را برای خود گلچین کنید. اما نکته بسیار مهم این است که آیتم های انتخابی شما با یکدیگر هماهنگی کافی را داشته باشند؛ از رنگ مو گرفته تا مدل مو و آرایش در استایل شما بسیار حائز اهمیت است. یکی از این آیتم هایی که باید هماهنگی لازم را باهم داشته باشند انتخاب مدل مو و مدل شینیون بر اساس لباس انتخابی شماست. مسلما هر مدل شینیونی به هر لباسی نمی آید و شما باید به نکات ریز‌تری هم توجه داشته باشید. هنگام شرکت در یک میهمانی یا مراسم خاص اول لباس خود را انتخاب کنید سپس مابقی کارها از جمله آرایش، مدل مو و …

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

برای مدل لباس هایی که یقه آن ها گرد، یقه اسکی، یقه ایستاده یا یقه های جمعی دارند مدل شینیون های بسیار متنوعی وجود دارند که اشتراک همه آن ها جمع و جور بودن است. معمولا مدل موی مناسب برای لباس های یقه بسته به صورت جمع است و نباید موها را آزاد و رها روی شانه ها رها کرد زیرا این کار جلوه ی لباس و آرایش شما را کم میکند. اگر لباس یقه بسته را برای مجلس خاصی در نظر گرفتید بهتر است یک مدل موی جمع را انتخاب کنید تا استایل و ظاهر شیک و جذاب تری داشته باشید مانند مدل شینیون اروپایی و فرانسوی.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

بهترین مدل موی مناسب برای لباس هایی که یقه های باز دارند مانند یقه قایقی، یقه هفت و باز، یقه دلبری و… لباس هایی که از پشت باز هستند یا از روی سرشانه های شما میافتند مدل موی باز و نیمه باز است. سعی کنید با وجود یقه ی باز لباستان از مدل شینیون جمع و شینیون هایی که بالای سر جمع می شوند استفاده نکنید زیرا گردن شما را بیش از حد کشیده نشان می دهند و به کلی ظاهر و استایل شما را نامناسب می کنند. مدل شینیون های باز که روی سرشانه و پشت شما را بپوشاند بسیار زیبا تر و لوند تر خواهد بود. همچنین مدل شینیون هایی که شل هستند و قسمتی از آن ها باز و قسمتی جمع است برای لباس های یقه باز بسیار مناسب تر هستند.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

در انواع شینیون مو باید ظرافت زیادی به خرج داد. باید به قدری با مو بازی کرد که رگ خواب آن را به دست آورد. به آرایشگاهی مراجعه کنید که آرایشگران آن دقت و حوصله کافی داشته باشند و وقت کافی را روی موهایتان بگذارند. یک سری ظریف کاری ها در شینیون مو کمک می کنند که موهای شما بسیار زیبا به نظر برسند.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

بهتر است برای خانم هایی که موهای کوتاه دارند و یا حجم موهایشان کم است از پروتز مو یا موی مصنوعی استفاده کرد. البته دقت و ظرافت آرایشگر شما در این مواقع خیلی مهم است و باید نهایت سلیقه را به خرج دهد تا موهای مصنوعی بین موهای شما دیده نشوند و از پروتز هایی با اندازه مناسب روی موهایتان استفاده کنند.

مدل مو مجلسی شیک و مد روز برای مراسم های خاص

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 24 خرداد 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرشین سرا و لینک مستقیم بلا مانع است.